Zajęcia sportowe

Strona główna >> Node >> Zajęcia sportowe

Tenis stołowy

Trener- mgr Aleksandra Garbaś

Zajęcia sportowe w naszej szkole ukierunkowane są na wyczynowe uprawianie tenisa stołowego przez osoby niepełnosprawne. Treningi prowadzone są raz w tygodniu w czwartki.
W zajęciach biorą udział uczniowie, absolwenci oraz uzdolnione sportowo dzieci niepełnosprawne z sosnowieckich szkół. Aktualnie w sekcji trenuje 15 osób, z czego 4 powołano do Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych na rok 2014. Aktualnie dwóch zawodników pobiera stypendia sportowe z Ministerstwa Sportu oraz z miasta Sosnowca.
W roku 2014 zawodnicy sekcji wzięli udział w zawodach sportowych: Hungarian Open, Lignano Master Open, Slovenia Open, Slovakia Open, Grand Prix Osób Niepełnosprawnych, Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego ZSS „Sprawni-Razem” Mistrzostwa Śląska i Zagłębia ZSS „Sprawni-Razem”. Do końca roku zawodnicy naszej sekcji wystąpią jeszcze w 2 turniejach Grand Prix, Mistrzostwach Polski oraz w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu w Beijing w Chinach.

 

 

Siłownia

Zajęcia sportowe na siłowni odbywają się w wymiarze 2 godzin miesięcznie. Uczniowie opanowują zasady rozgrzewki,  poznają podstawowe zasady treningów (na masę, rzeźbę, siłę mięśni) a także uczą się, jak powinna wyglądać optymalna dieta w sportach siłowych.
Z pomocą nauczyciela układają swój własny plan treningowy, według którego ćwiczą. Dzięki tym zajęciom uczniowie nabywają nawyki zdrowego spędzania czasu wolnego oraz aktywnego wypoczynku.