Sosnowieckie Targi Wolontariatu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sosnowieckie Targi Wolontariatu
26 listopada 2015 r. w Sali Koncertowej Muza w ramach Gali Dobrych Inicjatyw - imprezy, która ma na celu uhonorowanie osób, które na co dzień chętnie angażują się, podejmują i organizują wydarzenia mające na celu poprawę relacji i ocieplenie stosunków społecznych, propagują wśród mieszkańców Sosnowca inicjatywy mające na celu podniesienie prestiżu i rangę wolontariatu a ponadto, przyczyniają się do propagowania idei społeczeństwa obywatelskiego, odbyły się pierwsze Sosnowieckie Targi Wolontariatu, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
            Początek imprezy rozpoczął muzyczny wstęp, czyli koncert wychowanków SOUND IMPRESSION,  następnie odbyła się debata przy sztalugach „Ludzie, którzy zmieniają rzeczywistość" – z udziałem pracowni malarstwa dla dorosłych pod kierunkiem Moniki Pawlas-Polańskiej SCS - Zamek Sielecki. Targi Wolontariatu swoim występem uświetniło Stowarzyszenie PASSIONISO. Odbył się również wykład Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM: Zagrożenia światłowodem płynące - profilaktyka cyberprzemocy. Wystąpiła też grupa taneczna GIMONE – Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta". W targach wzięli również udział: Centrum Wolontariatu MOPS Sosnowiec, Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Edukacja i Integracja Społeczna FEIIS, Fundacja Szanowny Pan Kot, Fundacja Nieinni, Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Stowarzyszenie Nadzieja na Dom, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Stowarzyszenie Passionis, Hospicjum Sosnowiecki im. Świętego Tomasza Apostoła, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta (koło w Sosnowcu), Caritas Diecezji sosnowieckiej, Sekcja Klubu im. Jana Kiepury Sound Impression, Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta", Sosnowieckie Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Art Edu", Stowarzyszenie Kocia Przystań.
            Uczniowie poznali czym jest wolontariat, jak można zostać wolontariuszem oraz jak poświęcać czas dla drugiego człowieka w sposób bezinteresowny i oddany.

Opracowała:
Bogusława Głowacz