Warsztaty zdrowego odżywiania

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty zdrowego odżywiania
Problem nadwagi i otyłości dotyczy coraz większej liczby osób, w tym także dzieci i młodzieży. Nadmierny apetyt, niewłaściwa dieta i niewystarczająca ilość ruchu to prosta droga do otyłości. Problem ten niestety ma swoje bezpośrednie przełożenie na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. W związku z tym 27 października 2015  pani pedagog E. Furman i pani psycholog A. Zgardzińska - Biesiada przeprowadziły warsztaty dla uczniów ZSZS mające na celu zapobieganie otyłości. Przedstawiły rozwiązania, jakie można zastosować w celu zmiany złych nawyków żywieniowych, pokazały, jak rozplanować posiłki w ciągu dnia oraz jak ważna jest zróżnicowana dieta. Po wysłuchaniu wykładu uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowe żywienie.