Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna Sosnowieckim Liderem Ekologii

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna Sosnowieckim Liderem Ekologii
Pierwszy etap konkursu dla sosnowieckich placówek oświatowych. „Sosnowiecki Lider Ekologii", organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu, który polega na zbiórce zużytych baterii i makulatury został rozstrzygnięty. W akcji rywalizuje 26 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz 25 sosnowieckich przedszkoli. Zbiórka surowców prowadzona jest przez cały rok szkolny w czterech etapach. Do tej pory liderem w kategorii zbiórki baterii jest Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. W zbiórce makulatury na prowadzeniu Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II również z Zagórza. Natomiast liderem konkursu pod hasłem „Zbieramy zużyte baterie" prowadzonego w naszych przedszkolach jest Niepubliczne Przedszkole Małego Sportowca „Bajkowo i Sportowo", znajdujące się przy ulicy Kukułek. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu 2016 roku, wówczas szkoły, które zdobędą pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody o wartości 5 000 zł, 2 000 zł, 1 000 zł. Najlepsza szkoła w obu kategoriach otrzyma z rąk prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego tytuł „Sosnowieckiego Lidera Ekologii". Na przedszkole, które zbierze najwięcej zużytych baterii w przeliczeniu na jednego przedszkolaka przed zakończeniem roku szkolnego, czeka także atrakcyjna nagroda o wartości 3 000 zł. Gratulujemy liderom konkursu. Liczymy, że emocje będą rosły, a rywalizacja stawać się będzie co raz bardziej zacięta. Kolejne wyniki rankingowe poznamy w lutym.

Żródło: www.kuriermiejski.com.pl