Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
21 września 2017 to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, do udziału w którym zostały zaproszone wszystkie szkoły. Jest to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD, organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego we współpracy z krajami członkowskimi. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej i chodzi w niej przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. W związku z akcją w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka z uczniami a szkoła została oplakatowana, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo uczniów oraz zmusić ich do refleksji nad własnym i innych bezpieczeństwem.