Niepełnosprawni Sportowcy z CKZiU najlepsi w województwie!!!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Niepełnosprawni Sportowcy z CKZiU najlepsi w województwie!!!
10.03.2014r w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, w Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej po raz XIII odbył się Finał Mistrzostw Śląska i Zagłębia Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w tenisie stołowym.
W imprezie wzięły udział uczniowie szkół z Częstochowy, Bytomia, Będzina i Sosnowca. Zawody zostały oficjalnie otwarte przez dyrektora CKZiU mgr inż. Jacka Górskiego, który rozegrał pierwsze piłki turnieju z jednym z uczestników. W tym roku rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie w kategorii chłopców open, w której mogli wziąć udział również niepełnosprawni absolwenci szkół specjalnych. Dzięki wsparciu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców oraz Śląskiego Stowarzyszenia Społeczno Sportowego „Sprawni-Razem” najlepsze szkoły otrzymały puchary, sportowcy medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W ramach praktyk zawodowych niepełnosprawni uczniowie o specjalności kucharz i cukiernik przygotowali dla wszystkich uczestników zawodów poczęstunek.

Wyniki rywalizacji drużynowej:

I miejsce CKZiU w Sosnowcu
II miejsce SOSW w Będzinie
III miejsce ZSZ nr 8 w Bytomiu
IV miejsce ZSS nr 2 w Sosnowcu
V miejsce ZSZS w Częstochowie.