Sosnowieckie Targi Wolontariatu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Sosnowieckie Targi Wolontariatu
9 grudnia 2016 r. w Sali Koncertowej Muza w ramach Gali Dobrych Inicjatyw odbyły się drugie Sosnowieckie Targi Wolontariatu, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Impreza ta ma na celu uhonorowanie osób, które na co dzień chętnie angażują się w działania mające poprawić relacje i ocieplić stosunki społeczne. Propagują również wśród mieszkańców Sosnowca inicjatywy mające na celu podniesienie prestiżu i rangę wolontariatu, a ponadto przyczyniają się do propagowania idei społeczeństwa obywatelskiego. W targach wzięli również udział: Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Fundacja Nieinni, Fundacja Rób Dobro, Fundacja STIM, Fundacja Mierz Wyżej, Fundacja Edukacja i Integracja Społeczna FEIIS, Hospicjum Sosnowieckie im. Świętego Tomasza Apostoła, Stowarzyszenie Opieki Nad Zwierzętami Nadzieja na Dom, Sosnowieckie Stowarzyszenie Artystyczno - Edukacyjne „Art Edu", Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju oraz Zagłębiowski Alarm Smogów. Uczniowie przybliżyli sobie pojęcie wolontariatu oraz dowiedzieli się, jak można zostać wolontariuszem oraz jak poświęcać czas dla drugiego człowieka w sposób bezinteresowny i oddany.