Tenisiści stołowi ZSZS z CKZiU górą!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Tenisiści stołowi ZSZS z CKZiU górą!

W dniach 22-24.11.2013r w Bielsku-Białej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W imprezie zorganizowanej pod patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” uczestniczyli zawodnicy o różnym stopniu niepełnosprawności. Rywalizacja toczyła się o najwyższe trofea w kategorii indywidualnej mężczyzn i kobiet, w kategorii debel mężczyzn oraz w kategorii mixt. Klasę 11 reprezentowali uczniowie i absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej wchodzącej w skład CKZiU przy ul. Kilińskiego 25 w Sosnowcu.

Drużyna w skład której weszli: Monika Dobko, Damian Słociński, Damian Fira i Paweł Kanicki przywiozła z imprezy aż 8 medali. Jak zwykle można było liczyć na reprezentantów Kadry Narodowej, uczestników ostatnich Mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych w Lignano. Najlepszym dorobkiem medalowym może pochwalić się uczeń Damian Słociński, który został Mistrzem Polski aż w dwóch konkurencjach: indywidualnie oraz w grze deblowej. Trzeci złoty medal, po pasjonującej grze w finale oddał parze mieszanej Monika Dobko, Kamil Bałuszek. Do dorobku medalowego Monika dołożyła jeszcze srebrny medal w grze indywidualnej. Trzeci kadrowicz Damian Fira przywiózł srebrny medal w deblu oraz brązowy indywidualnie.

Największym zaskoczeniem dla wszystkich okazał się jednak młody, utalentowany uczeń Paweł Kanicki, który niespodziewanie w parze z debiutującym kolegą z Trzebini zdobył brązowy medal w grze deblowej. Wysoką formę zawodników potwierdziła trener i opiekun wyżej wymienionych zawodników Aleksandra Garbaś. Cieszy szczególnie fakt, iż pojawili się młodzi, utalentowani zawodnicy, z którymi trenerzy Kadry Narodowej wiążą duże nadzieje na przyszłość. Dzięki dobrej grze na obóz kontrolny w Wiśle powołano także nowych zawodników, którzy w dniach od 1 do 6 grudnia zostaną sprawdzeni przez trenera Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych Elżbietę Madejską.

WYNIKI KLASA 11

Mężczyźni